Rosi odvezao poslednju trku!

Frančesko Banjaja slavio je u poslednjoj trci sezone Moto GP-ja u Valensiji. Međutim, njegova pobeda ostala je u senci oproštaja Valentina Rosija, koji je trku završio na 10. mestu.

Velantino Rosi je upravo sa 10. pozicije startovao trku, u jednom trenutku se probio do 8. mesta, ali su ga ipak prestigli Espargaro i Bastijanini.

Tokom karijere poznat je i pod nadimkom Doktor, zbog njegove dominacije u kategoriji 500 kubika, a sve zbog hladnog i hiruški preciznog načina na koji pristiže protivnike.

Osvojio je 6 titula u Moto GP-ju i 5 na Svetskim šampionatima, a karijera mu je trajala čak 26 godina, i završena je u 42. godini.

Srbija na korak od novog predstavnika u ABA ligi posle “čuda”! (VIDEO)

Košarkaši Vojvodine plasirali su se u finale ABA 2 lige pošto su uspeli da nadoknade zaostatak od čak 18...