Pobeda pred susret sa Partizanom: Metropolitan slavio protiv Hamburga

U okviru petog kola grupe A Evrokupa košarkaši Metropolitana savladali su Hambrug rezultatom 94:84 (22:19, 24:23, 24:25, 24:17)

Gosti su od samog starta imali prednost, ali je u drugoj četvrtini Hamburg stigao do izjednačenja. Međutim, Metropolitan je imao nekoliko dobrih napada i stekao novu prednost.

Presudna je bila četvrta četvrtina u kojoj se domaći tim mučio sa realizacijom šuta, što su gosti iskoristili i ostvarili pobedu u ovom meču.

U ekipi pobednika najbolji je bio Hanter sa 26 poena i 14 skokova, Kamings je upisao 14 uz šest skokova i šest asistencija. Homsli je bio najbolji u poraženom timu sa 29 poena, dok je 18 upisao Braun.

Francuski tim je na skoru 3-2, a naredni protivnik im je Partizan u šestom kolu Evrokupa, koji sutra igra sa Lietkabelisom.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...