SERIJA A: 18-godišnji napadač doneo pobedu Romi

Fudbaleri Rome prekinuli su niz od tri utakmice bez pobede. Oni su na gostovanju u Đenovi, slavili rezultatom 2:0.

Prvi gol postignut je u 82. minutu, a postigao ga je mladi fudbaler Feliks Afena-Đan.

Feliks Afena-Đan je 18-godišnji napadač rodom iz Gane, koji je ove večeri čovek odluke. On je ušao je u igru u 75. minutu i za četvrt sata na terenu izrastao u pravu zvezdu večeri.

Fudbaler iz Gane zatresao je mrežu na asistenciju Henrika Mkitarijana, a to mu je bio prvi gol u dresu Rome. On je kasnije potvrdio trijumf Rome još jednim pogotkom postignutim u nadokadni vremena

Roma je ovom pobedom stigla na peto mesto na tabeli, dok je Đenova na 18. poziciji sa samo devet bodova.