KORAK DO EP: Kadetkinje bolje od Slovenije

Ženska kadetska reprezentacija Srbije, pobedila je Sloveniju 27:22 (13:6), u okviru kvalifikacionog turnira za EP 2023. godine.

Naše rukometašice, diktirale su tempo ceo meč i nakon Slovačke (30:20), ostvarile i drugi trijumf na domaćem terenu.

Srbiju je sa 7 golova predvodila Nataša Ćetković. Pet pogodaka, dodale su Ana Petrović i Aleksandra Vasić.

Selektor Zoran Barbulović, bio je zadovoljan trijumfom:

Odlično smo otvorili utakmicu, sigurno nas je to ponelo da će biti lakše. Međutim u nastavku, pogotovo u drugom poluvremenu, Slovenija je pokazala kvalitet. Mi smo posle odlične odbrane u prvom poluvremenu gde smo primile samo 6 golova u drugom poluvremenu u tom segmentu dosta podbacili i pružili šansu da se Slovenija priključi. Ali prednost koju smo imali u tom trenutku od osam, devet golova je bila prevelika i dala nam je dovoljno mogućnosti da još više izrotiramo što više igračica. Znamo da nas za dva dana čeka odlučujuća utakmica i cilj je bio da noseće igračice odmorimo a i da što veći broj igračica uvedemo u igru. – rekao je on, za sajt RSS.

Nakon dana pauze, naše kadetkinje, u četvrtak od 18 časova, igraju protiv Islanda.

Ukoliko trijumfuju, naćiće se na smotri najboljih timova Evrope.

NBA LIGA: MVP kandidat Šaj briljirao, Oklahoma nadomak pobede u seriji (VIDEO)

Košarkaši Oklahome nastavili su sa odličnim partijama i u postsezoni NBA lige. Večeras su poveli sa 3:0 u prvoj rundi...