EL REVIJA ZAKUCAVANJA: Real razbio Baskoniju, Nedović vodio Panatinaikos do pobede! (VIDEO)

U okviru 12. kola košarkaške Evrolige pobede su zabeležili timovi Real Madrida, Albe i Panatinaikosa.

Real Madrid je u Fernando Buesa areni, na gosotvanju Baskoniji bio više nego ubedljiv pobedivši sa 88-60.

Ništa košarkaši Kraljevskog kluba nisu prepustili slučaju na ovoj utakmici. Osim početne male prednosti domaćina, preuzeli su konce igre u svoje ruke i već na poluvremenu imali +19 (53-34).

Toliko veliku prednost nisu ispuštali, štaviše, povećavali su je do maksimalnih, a ujedno i konačnih +28 (88-60).

Dvojica najefikasnijih na utakmici dolaze iz Baskonije, za koju su Enoh i Fontekio postigli po 14 poena, ali to nije nikakav uteha kada se pogleda krajnji rezultat.

Na drugoj strani, Real su predvodila dvojica francuskih plejmejkera, Kozer sa 13 i Ertel sa 12 poena, koji je pritom bio na asistenciju od dabl-dabl učinka.

Tristan Vukčević ostao je bez poena, sa zabeležena dva 2 skoka, za nešto više od 3 minuta na parketu.

Real, koji je prvi na tabeli, u narednom kolu dočekuje Makabi iz Tel Aviva, dok Baskonija gostuje Žalgirisu.

Alba iz Berlina je na svom parketu bila bolja od Makabija, pobedivši rezultatom 91-86.

Alba je tokom većeg dela utakmice bila u prednosti, a prednost od 10 poena sa kojom su otišli na veliki odmor (45-35), više nisu ispuštali, i pored oscilacija u razlici koju su imali.

Najefikasniji igrač utakmice bio je plejmejker izraelskog tima Skoti Vilbekin sa 22 poena, na šta je dodao i 2 skoka i 5 asistencija, dok je u pobedničkoj ekipi Šveđanin Erikson upisao 19.

Makabi, kao što je već navedeno, u narednom kolu gostuje Realu u Madridu, dok će Alba dočekati Olimpiju iz Milana.

Panatinaikos je nakon preokreta dobio Zenit iz Sankt Peterburga sa 70-64, u svojoj OAKA areni.

Zenit je u potpunosti dobio prvo poluvreme, gde je već u prvoj četvrtini stekao i dvocifrenu razliku. Iako je nije održao do poluvremena (38-33), i dalje je vodio.

Ipak, domaći su preuzeli vodeću ulogu u drugoj polovini utakmice, i nisu ispuštali prednost do samog kraja, a u jednom trenutku poslednje deonice njihova prednost bila je i dvocifrena (60-50).

Najefikasniji na utakmici bio je naš Nemanja Nedović sa 18 poena i 5 asistencija, dok je Papajanis imao dabl-dabl od 17 poena i 12 skokova. Bivši košarkaš Crvene zvezde Džordan Lojd bio je najubojitiji u ruskom timu sa 15 poena, i po skokom i asistencijom.

U narednoj rundi grčki tim gostuje u Moskvi ekipi CSKA, dok Zenit dočekuje Crvenu zvezdu.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...