SRPSKI TRENER POČEO POBEDOM: Rusi savladali našeg dželata! (VIDEO)

Srpski strateg Zoran Lukić pobedom je debitovao na klupi košarkaške reprezentacije Rusije. Njegov sastav savladao je u Sankt Peterburgu reprezentaciju Italije u veoma efikasnom meču sa 92-78.

Utakmicu je obeležio sajajn procenat šuta iz igre Rusa, koji je bio na preko 58%.

Prvo poluvreme bilo je uglavnom neizvesno, a i pored toga što su domaći košarkaši vodili većim delom drugog perioda, na velikoj pauzi je bilo nerešeno 37-37.

U drugom poluvremenu je tim našeg trenera sve vreme vodio, već u trećoj četvrtini dotakavši dvocifrenu razliku, a u 4. deonici definitivno prelomio ovaj susret, jer je u jednom trenutku imao i +20 (92-72).

Najefikasniji na utakmici bili su Anton Astapkovič i Vladimir Ivlev sa po 21 poenom, dok je kod Azura Stefano Tonut zabeležio 20.

ZABLISTAO I U PO: Košarkašu Fenera MVP priznanje (VIDEO)

Ove nedelje počeo je plej-of Evrolige. Od četiri utakmice tri su dobili gosti. Prvi put od 2005. godine i uvođenja...