Leverkuzen ubedljiv protiv Lajpciga u derbiju kola

U derbiju 13. kola Bundeslige fudbaleri Bajer Leverkuzena savladali su Lajpcig sa ubedljivih 3:1.

Lajpcig je tako pretrpeo peti poraz u prvenstvu i ostao na osmom mestu sa 18 bodova. Bajer je poveo u 21. minutu pogotkom Florijana Virca. Dijabi je povećao prednost u 34. minutu kada je zatresao mrežu za 2:0.

Lajpcig se vratio u igru golom Andrea Silve u 62. minutu. Međutim samo dva minuta kasnije i Frimpongo je postigao gol za 3:1.

U 88. minutu Dominik Soboslai je promašio penal za Lajpcig, a konačan rezultat utakmice je ostao 3:1.

Bajer Leverkuzen se sada nalazi na trećem mestu Bundeslige sa 24 osvojena boda.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...