EL: Žalgiris dobio Baskoniju, dabl-dabl Inoha

Košarkaši Žalgirisa savladali su u svojoj Žalgirio areni špansku Baskoniju, u 13. kolu Evrolige, sa 72-68.

Utakmica nije bila rešena do samog kraja i nijedan tim nije uspevao da se odlepi značajnije i zadrži prednost.

Domaći košarkaši vodili su većinu prvog poluvremena, ali nisu uspevai da dostignu dvocifrenu razliku. Međutim na velikom odmoru imali su solidnu zalihu od 8 poena viška, nakon serije od 10-0 (40-32).

Međutim, nisu uspeli da nastave nalet i nakon povratka na parket, pa se zaostatak gostiju smanjio, ali ipak litvanski tim nije dozvoljavao preokret.

U poslednju četvrtinu su ušli sa prednošću od 5 poena (51-46), uspevali da je održe do sredine četvrtine, ali je Baskonija uspela da rezultat dovede do egala (63-63), ali su košarkaši Žalgirisa bili pribraniji do kraja i ipak slavili.

Najbolji na utakmici bio je centar Baskonije Inoh sa dabl-dabl učinkom od 13 poena i 10 skokova, dok je u pobedničkom timu Lekavičijusu falila asistencija za takav učinak. On je sakupio 13 poena, 2 skoka i čak 9 asistencija.

I pored pobede, Žalgiris ostaje na poslenjem mestu sa3 pobede i 10 poraza, dok nije ni Baskonija mnogo bolja. Ona je na 16. poziciji sa 4 pobede i 9 poraza.

Baskonija u sledećem kolu dočekuje Asvel, a litvanski predstavnik moskovski CSKA.

ČEKA SE REKACIJA NERAZURA: Procurio izgled Interovog dresa za sledeću sezonu! (FOTO)

Ostalo je još šest kola do kraja Serije A, Inter je na korak od novog Skudeta. Izabranici Simonea Inzagija...