ABA: Cedevita Olimpija posrće, poraz od poslednjeplasiranog tima na domaćem terenu

Košarkaši Cedevita Olimpije poraženi su u hali Stožice od Zadra, u 10. kolu ABA lige, rezultatom 74-73.

Pred ovu utakmicu tim Olimpije su pojačala dva proverena igrača, Alen Omić i Jogi Ferel. Videćemo kako će se uklopiti i da li će doneti poboljšanje u igri tima iz Ljubljane, ali za sada još uvek nema pomaka. Doživeli su poraz od tima koji je do sada imao samo jednu pobedu.

Već nakon prve četvrtine gosti su vodili čak 12 razlike (32-20), a tu su prednost održavali praktično sve do drugog dela treće četvrtine, kada su košarkaši Olimpije počeli da se približavaju, što im je i pošlo za rukom u poslednjem kvartalu.

Već na početku tog dela došli su do izjednačenja (62-62), utakmica je bila neizvesna do samog kraja, ali nijednom nisu domaći uspeli da povedu.

Na kraju je Džejkob Pulen propustio šansu da sa penala utakmicu uvede u produžetak, jer je bio precizan samo jednom.

Najefikasniji na ovoj utakmici bio je Džastin Karter sa kompletnim učinkom od19 poena, 8 skokova i 7 asistencija. U poraženom sastavu Ogastin je upisao 14 poena i 7 skokova.

PRILIKA KARIJERE! Bivši golgeter Partizana u transferu od 30 miliona evra ide u italijanskog velikana?

Nekadašnji golgeter beogradskog Partizana Umar Sadik (27) mogao bi od naredne sezone nastupati u italijanskoj Serie A. Prema pisanju stranih...