Fener na krilima Veselog do druge uzastupne pobede!

U okviru 14. kola Evrolige košarkaši Fenerbahčea savladali su u gostima Zenit iz Sankt Peterburga rezultatom 86:80.

Prvu četvrtinu dobila je ekipa Zenita rezultatom 18:16, a zanimljivo je što je od 16 osvojenih poena za ekipu Fenera Jan Veseli ubacio 15.

U nastavku je bilo neizvesno, Zenit je poenima Kuzminskasa vodio 41:33, ali je usledila serija Fenera od 7:0, a na poluvremenu je bilo 41:40.

Smenjivale se se mini-serije timova, Fener je preko Bukera i De Koloa poveo u poslednjem kvartalu utakmice, domaći su se ipak vratili u igru ali je turski tim na kraju slavio.

Najefikasniji u ekipi Fenerbahčea bio je Veseli sa 32 poena i pet skokova, De Kolo je upisao 18 uz šest asistencija, Pjer 13 i Buker 10 poena.

U domaćoj ekipi Lojd je postigao 19 poena, dok je Kuzminskas dodao 17.

Pomeraju se utakmice 33. kola Superlige!

Tokom uskršnjih praznika neće se igrati fudbal u Superligi. Umesto toga, 33. kolo elitnog domaćeg takmičenja počeće tri dana...