LA LIGA: Real gazduje Madridom (VIDEO)

U okviru 17. kola fudbaleri Real Madrida u velikom gradskom derbiju pobedili su Atletiko Madrid rezultatom 2:0.

Ovo je Realu sedmi uzastopni trijumf u La ligi i sa 42 boda ubedljivo je prvi na tabeli.

Real je do prednosti stigao u 16. minutu igre preko Karima Benzeme. Sjajni fudbaler je odlično reagovao na dodavanje  Žuniora i volej udarcem savladao Jana Oblaka.

Do drugog gola Real je stigao u 57. minutu posle sjajne akcije u kojoj je učestvovao i reprezentativac Srbije Luka Jović.  Jović je lepo predriblao Felipea, proigrao sjajnog Žuniora, koji je zabeležio i drugu asistenciju na meču. On je pronašao Asensija na drugoj strani, koji je u padu šutirao i savladao Jana Oblaka.

Srpski napadač Luka Jović na terenu je proveo celo drugo poluvrene

Real je poslednji put izgubio od Atletika u prvenstvu još 27. februara 2016. godine. Kraljevski klub je sada prvi na tabeli sa 42 boda, osam više od Sevilje, koja ima i utakmicu manje.

Atletiko se nalazi na četvrtom mestu sa 29 bodova, ali i utakmicom manje u odnosu na gradskog rivala.

LALATOVIĆ PRED PARTIZAN: Igramo na njihovom terenu i oni su apsolutni favoriti

Fudbaleri Spartaka iz Subotice sutra nastavljaju takmičenje u Superligi Srbije. Nakon reprezentativne pauze, gostuju Partizanu. Imaju 4 boda manje od...