EL: Ubedljivi Olimpija i Real

U 15. kolu Evrolige u kasnijem terminu danas pobede su zabeležili domaći timovi, Olimpija iz Milana i Real Madrid.

Olimpija je u Milanu dobila Panatinaikos, oslabljen neigranjem Nemanje Nedovića, sa 75-54.

Nije delovalo da će se Grci ovako loše provesti u Italiji. Nakon smenjivanja u vođstvu, prvu četvrtinu su dobili sa 19-15. Međutim, tokom druge deonice domaći su preuzeli prednost, koja je intenzivno rasla u drugom poluvremenu, sve do krajnjih +21.

Najefikasniji na utakmici bio je Hal sa19 poena, dok je u poraženom sastavu Makon sakupio 14.

U narednom kolu Olimpija dočekuje Real, a Panatinaikos Barselonu.

Ništa bolje nije se provela ni berlinska Alba u Madridu, na gostovanju Realu, izgubivši sa 87-64.

Nakon klackalice u prvom delu meča, Kraljevski klub je već u drugom periodu uspostavio apsolutnu kontrolu nad utakmicom, ostvarivši prednost na poluvremenu od 43-26.

Ovu zalihu su, uz blage oscilacije, zadržali do kraja.

Najbolji igrač na ovoj utakmici bio je Valter Tavares sa 17 poena i 7 skokova, dok je u nemačkom timu Timan imao 11 poena, uz po 3 skoka i asistencije.

Real, kao što je pomenuto, u narednom kolu gostuje u Milanu, a Alba će na svom terenu igrati protiv CSKA.

Mlada turska zvezda donela realu trijumf u Baskiji (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida došli su do pobede u San Sebastijanu pošto su savladali Real Sosijedad 0:1. Jedini gol na meču...