Obradovićev uspešan debi, pobeda posle produžetka u Kaunasu

Posle smene trenera u Monaku, i dolaska Saše Obradovića umesto Zvezdana Mitrovića, “Kneževi” su sjajno reagovali i pobedili Žalgiris u Kaunasu 107:98 posle produžetka.

Ključna za pobedu gostiju je bila treća četvrtina koju su dobili 34:25. Bili su napadački raspoloženi a posebno Majk Džejms koji je meč završio sa 20 poena i 14 asistencija. Imali su gosti priliku da meč reše već u regularnom vremenu, ali je Ulanovas postigao koš u poslednjoj sekundi za dodatnih 5 minuta.

Pored Džejmsa kod gostiju Dvejn Bejkon dodao je 19 poena (8-18 iz igre, 4sk), Alfa Dijalo imao je 13 poena (4-6 iz igre) i 3 skoka, Rob Grej postigao je 12, a Jakuba Uatara 11 poena. Danilo Anđušić je za sedam minuta na parketu dao 2 poena (1-2 iz igre, 1sk).

U Žalgirisu su se istakli Janis Strelnijeks sa 22 poena (5-7 za tri) i 3 asistencije, Arturas Milaknis sa 19 poena (5-7 za tri), Džoš Nibo sa 14 poena (6-8 iz igre) i 9 skokova, i Lukas Lekavičus sa 12 poena (4-12 iz igre) i 6 asistencija.

U sledećem kolu, Žalgiris u petak gostuje Uniksu u Kazanju, dok Monako igra sa Zenitom kod kuće. Posle ovog kola Monako ima skor 6-9, dok je Žalgiris na poslednjem mestu sa skorom 3-12.

UZBUNA U CRNO-BELOM TABORU: Hitan sastanak u Partizanu!?

Nakon poraza od TSC-a 2:1 u 32. kolu Superlige Srbije sastaće se Upravni odbor FK Partizan, javlja MaxBet Sport.  Kako javlja...