Olimpija bolja od Virtusa, sjajna partija Teodosića!

U okviru derbija 13. kola Palakanestra, košarkaši Olimpije iz Milana savladali su Virtus iz Bolonje rezultatom 102:99.

Odigran je meč pun uzbuđenja, Milanezi su u poslednju četvrtinu ušli sa 13 poena prednosti, u jednom trenutku bilo je i maksimalnih plus 15, ali su Bolonjezi uspeli da se vrate i zaprete na četiri minuta pre kraja – 86:79.

U nastavku je ekipa Milana napravila prednost od deset poena razlike, međutim  Virtus je predvođen Teodosićem i Markom Belinelijem u poslednjem minutu napravio seriju 10:1, na četiri sekunde pre kraja ubacili su trojku za izjednačenje 95:95.

Utakmica je ušla u produžetke, Devon Hol je sa svojih pet poena doneo trijumf Olimpiji.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Džerien Grant sa 20 poena, Devon Hol je dodao 18, Serhio Rodriges 16 i 9 asistencija, Kajl Hajns 14, a Benjamin Bentil 13.

Teodosić je odigrao odličnu partiju za Virtus, postigao je 18 poena i dodao 10 asistencija i četiri uhvaćene lopte, meč je obeležio Belineli sa čak 34 poena.

EL: Monako se “vratio iz mrtvih”, Lojd za izjednačenje u seriji

Velika drama viđena je i u drugom meču u seriji između Monaka i Fenerbahčea. Pošto je prva rešena u...