EVROLIGA: Bajern na srpski pogon, Armani srušio Barsu

Bajern Minhen – Žalgiris 74:65 (16:15, 18:18, 27:21, 13:11)

Košarkaši Bajerna iz Minhena, slavili su protiv fenjeraša Žalgirisa u 20. kolu Evrolige.

Nakon neizvesnog prvog poluvremena, Bavarci su u drugom prelomili meč.

Najistaknutiji pojedinci kod domaćina bili su Ognjen Jaramaz sa 16 i Vladimir Lučić sa 12 poena.

U timu iz Kaunasa, najbolji je bio Džoš Nibo sa 14 poena i 9 skokova. Po 10 koševa imali su Lukas Lekavičijus i Taj Vebster.

Bajern je zadržao šanse za plej of, dok je Žalgiris ubedljivo poslednji sa 17 poraza.

Barselona – Armani 73:75 (14:14, 14:20, 26:13, 19:28)

Armani iz Milana uspeo je da u triler završnici, pobedi lidera Barselonu u gostima.

Iako su stekli prednost nakon prvog poluvremena, Katalonci su furioznom trećom četvrtinom preokrenuli.

Ipak, to im nije bilo dovoljno, pošto su Milanezi odgovorili u poslednjem periodu.

Ključan koš postigao je Nikolo Meli sa linije za slobodna bacanja.

Kajl Kjurik sa 22 i Nikola Mirotić sa 18 poena, predvodili su Barselonu.

Kod Armanija istakao se Serhio Rodriges sa 18 poena, dok je 15 dodao Malkolm Dilejni.

Barselona je i dalje prva, dok je Armani peti na tabeli.

FANTASTIČAN VEČITI DERBI: Partizan ponovo “preživeo”, majstorica odlučuje šampiona!

Odbojkaši aktuelnog šampiona Partizana izjednačili su na 2-2 u finalnoj Seriji Superlige Srbije protiv večitog rivala Crvene zvezde. Crno-beli...