EVROLIGA: Olimpija bolja od Albe

Košarkaši Olimpije iz Milana pobedili su, u zaostaloj utakmici 18. kola Evrolige, Albu na svom parketu sa 84-76.

Timovi su se tokom čitavog prvog poluvremena smenjivali u prednosti, a najviša koja je bila dostignuta bila je od 6 poena, koju je u dva navrata, u obe četvrtine, imala domaća ekipa.

Nakon što je i treći period protekao u potpunoj rezultatskoj neizvesnosti, poslednja deonica je bila presudna i u njoj su mnogo bolji bili domaći košarkaši. Posle trojke Datomea na nešto više od ćetiri minuta do kraja utakmice, stečena je prva dvocifrena prednost na ovom meču (76-65), koja se nije značajnije uvećala, ali je bila dovoljna za siguran trijumf italijanskog predstavnika.

U pobedničkom sastavu najefikasniji je bio Luiđi Datome sa 15 poena, dok je Nikolo Meli bio na skok od dabl-dabl učinka, sa 10 poena i 9 skokova. Kod gostiju, Maodo Lo je upisao 13 poena.

Olimpija je trenutno na 4. mestu sa 12 pobeda iz 18 utakmica, dok berlinski tim iz isto toliko utakmica ima samo 6 pobeda i nalazi se na 16. poziciji.

Real Madrid šokirao Siti na Etihadu i obezbedio plasman u polufinale LŠ (VIDEO)

U revanš meču četvrtfinala Lige šampiona Real Madrid pobedio je Mančester siti psole penala. Posle 90 minuta bilo je...