EVROLIGA: Žižić vodio Makabi do pobede nad Olimpijakosom

Makabi iz Tel Aviva slavio je na svom parketu protiv Olimpijakosa u 22. kolu košarkaške Evrolige sa 84-69.

Prva četvrtina prošla je u egal odnosu snaga, iako se Ponos Izraela većinu vremena nalazio u prednosti, pa tako i na kraju uvodnih 10 minuta, kada je vodio sa 19-16.

Još veća neizvesnost uneta je u drugoj deonici, koju je Olimpijakos dobio sa 22-21, pa je tako domaći tim imao samo dva poena prednosti na poluvremenu (40-38).

Iako je na osnovu prvih 20 minuta delovalo da će utakmica biti neizvesnija, drugo poluvreme donelo je drugačiju sliku na terenu, pa je Makabi već tokom treće deonice stekao i dvocifreno vođstvo. To se prvi put dogodilo posle nešto više od 5 minuta igre u ovom kvartalu, nakon polovične realizacije slobodnih bacanja Ante Žižića (55-45).

U poslednjem periodu Makabi više ništa nije prepuštao slučaju. Sve vreme su održavali visoku prednost, koja je u jednom trenutku bila i +22 (81-59), zahvaljujući trojci Skotija Vilbekina.

U pobedničkom timu najbolji je bio Ante Žižić sa 23 poena i 6 skokova, dok je u redovima pirejskih crveno-belih Printezis imao 13, a Dorsi 12 poena.

SERIJA A: Podela bodova u derbiju kola (VIDEO)

Fudbaleri Rome i Juventusa remizirali su 1:1 u okviru 35. kola Serije A. Meč je počeo žustro. Već u 4....