Bajern slavio protiv Baskonije!

U okviru 22. kola Evrolige Bajern iz Minhena savladao je ekipu Baskoniju rezultatom 84:77.

Bajern je u drugoj četvrtini stigao do značajne prednosti, napravili su seriju od 13:0 i otišli na 36:24.  Uspela je Baskonija smanjiti prednost na devet razlike do kraja prvog poluvremena.

Po povratku na teren Baskonija je zaigrala bolje, uspeli su se vratiti u igru, ali Bajern je u poslednju deonicu ušao sa prednošću od šest poena razlike.

Međutim, ni domaći se nisu predavali, napravili su seriju od 8:0 te stigli do samo dva koša zaostatka. Bavarci su ponovo otišli na plus šest i odneli pobedu u ovom susretu.

Hanter, Volden i Rubit sa 17 poena su predvodili goste, Vladimir Lučić je dodao osam poena uz dva skoka i dve asistencije.

Eku Baskonije je predvodio Boldvin sa 23 postignuta koša.