ABA: Budućnost bolja od Igokee, Rid na korak od dabl-dabla

Košarkaši podgoričke Budućnosti bili su bolji od Igokee u dvorani u Laktašima, u okviru 17. kola regionalne ABA lige, pobedivši sa 82-79.

Utakmica je obilovala neizvesnošću većim tokom, pa je najveća ostvarena prednost na meču bila od 11 poena, u poslednjoj četvrtini.

Budućnost je prva stekla nešto značajniju prednost, pa je već u prvoj deonici imala +9 (17-8), što je bila najveća ostvarena razlika u prvom poluvremenu.

Nova najveća prednost gostiju usledila je u trećem periodu, kada su poveli sa 51-41, nakon serije od 9-0 na samom startu drugog poluvremena. Ovu prednost Budućnost nije značajno uvećavala, ali ju je sačuvala do samog kraja.

Najefikasniji na utakmici bio je igrač domaćih Džejms Robinson sa 19 poena, na šta je dodao i 4 skoka i 6 asistencija, dok je u redovima pobednika Rid bio na skok od dabl-dabl učinka, zabeleživši 15 poena i 9 skokova.

Barselona potpisala ugovor vredan 1,3 milijarde evra!

Barselona muči muku sa finansijama poslednjih godina što utiče i na rezultatskom planu. Klub je ispao u 1/4 finalu Lige...