PL: Čelsi dominantan protiv Totenhema (VIDEO)

U poslednjoj utakmici nedeljnog programa 23. kola Premijer lige, Čelsi je na Stamford Bridžu pobedio Totenhem sa 2-0.

Čelsi je bio dominantan, sa posedom lopte od 65% i mnogo više upućenih šuteva ka golu protivnika (15-6), pa je rezultat očekivana posledica.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, ali su usledili ubrzo nakon povratka na teren. Hakim Zijeh je u 48. minutu doveo Plavce u prednost efektnim pogotkom, a u 55. minutu je Tijago Silva postavio konačan rezultat. Brazilski štoper je bio na pravom mestu prilikom centaršuta Maunta iz slobodnog udarca i glavom poslao loptu iza leđa golmana Uga Ljorisa.

Čelsi je trenutno na trećem mestu tabele Premijer lige, sa 47 osvojenih bodova iz 24 utakmica, dok je Totenhem sedmoplasiran sa 36 bodova, ali iz samo dvadeset utakmica.

UEFA usvaja Piksijev predlog!?

Evropsko prvenstvo počinje za manje od tri meseca, ali još uvek nije poznato sa koliko će fudbalera selektori moći...