Studentski centar bolji od Splita nakon uzbudljive završnice!

U okviru 17. kola ABA lige košarkaši Studentskog centra savladali su Split rezultatom 77:70.

Prva deonica protekla je u prilično izjednačenom ritmu, a na poluvremenu su domaći vodili rezultatom 41:40.

Po povratku na teren crnogorska ekipa je izvanrednim šutom za tri poena odmakla na pet razlike, ali je Split preokrenuo sa osam vezanih poena.

Neizvesno je bilo i u nastavku, Studentski centar je utakmicu rešio u poslednjem minutu utakmice. Odlučujuće poene za Podgoričane postigli su Pavlićević i Hadžibegović sa dve vezane trojke, zatim je Kamenjaš bio precizan sa linije penala.

Domaće je predvodio Hadžibegović sa 12 poena, dok je Kamenjaš otvario dabl-dabl od 11 poena i isto toliko skokova. U ekipi Splita istakao se Šorter sa 15 poena, Žganec je dodao 11.

Nakon ove utakmice Studentski centar je deveti na tabeli, dok je Split pretposlednji.

NEOČEKIVANO: Mladi košarkaš koji umalo nije uništio sezonu Partizanu napustio prestižni koledž

Jedan od najtalentovanijih centara na svetu Zvonimir Ivišić prošleg leta se, nakon odlične sezone u Studentskom centru, odlučio na...