MEČ SEZONE: Micić vodio Efes do pobede u Moskvi!

Košarkaši Efesa ostvarili su veoma važnu pobedu u Moskvi nad CSKA 97:99 posle produžetka.

Bio je to meč u kojem su obe ekipe imali sjajne periode u kojima su imali značajne prednosti. Prvo je Efes na početku imao 11 poena viška, da bi domaći do poluvremena uspeli da se vrate u egal.

U drugom poluvremenu CSKA je sjajno počeo meč i stekao je 15 poena prednosti. Ipak, vladajući šampion se vratio i čak imao priliku da pobedi u regularnom delu.

Na 82:84, Heket je pogodio trojku uz faul na 15 sekundi pre kraja i doneo 2 poena viška domaćinu. Ipak, Vasilije Micić je odigrao odličan napad i na 8 desitinki pre kraja je preko Milutinova doneo produžetak.

U dodatnih 5 minuta Efes je bio snalažljiviji i precizniji, a Aleksej Šved je bio istinski tragičar jer je promašio otvoren šut za tri poena na 3 sekunde pre kraja. Ruski reprezentativac je šutiorao za tri poena večeras neverevoatnih 0/7.

Kod CSKA sjajn je bio Daniel Heket sa 33 poena, dok je Grigonis ubacio 20, a Klejburn 19. Kod Efesa Larkin 26, Buboa 22, a Vasilije Micić 16 poena uz 6 asistencija.

Posle ovog meča CSKA ima skor 13-9, Efes 11-11.

VODIO REAL DO TRIJUMFA: Kampaco MVP drugih utakmica u PO (VIDEO)

Košarkaši Real Madrida na korak su od plasmana na završni turnir Evrolige u Berlinu. I u drugoj utakmici pred svojim...