TENT u polufinalu Kupa izazivača

Odbojkašice TENT-a iz Obrenovca plasirale su se u polufinale Kupa izazivača 2022, pošto su u četvrtfinalu eliminisale rumunsku Medžidiju. TENT je u revanš meču četvrtinefinala, koji je odigrana u dvorani SKC “Obrenovac” u Obrenovcu, savladao Medžidiju sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:16, 25:23 i 25:21, posle 69 minuta igre.

U prvom meču, odigranom u Rumuniji, TENT je pobedio Medžidiju sa 3:1 (25:21, 25:22, 23:25, 25:18).

TENT je od samog početka meča preuzeo inicijativu i protivniku nije dao ni najmanju šansu. Lako su izabranice Vladimira Vasovića na startu uvodnog seta stigle do prednosti, koju su do kraja samo povećale. U drugom setu je ekipa iz Rumunije podigla nivo svoje igre, ali joj ni to nije bilo dovoljno i već tada bilo je jasno da se TENT plasirao u polufinale. Obrenovčanke su u trećem setu samo potvrdile dominaciju iz prehodnog dela meča i stigle su do ubedljivog trijumfa.

TENT će igrati u polufinalu Kupa izazivača 2022. protiv Tenerife La Lagune iz Španije.

Polufinalne utakmice su na programu 23. februara i 2. marta.

DVE RUNDE DO KRAJA: Ništa još nije gotovo, Partizan pred vratima plej-ina

Košarkaši Partizana propustili su veliku priliku da prošle večeri upišu 15 trijumf u Evroligi. Na svom terenu izgubili su od...