Olimpijakos “brejknuo” Baskoniju

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su u 25. kolu Evrolige Baskoniju u Fernando Buesa areni sa 72-62.

Već u prvoj četvrtini je tim iz Pireja stigao do dvocifrene prednosti (18-7), posle koša Dorsija, ali su domaći serijom 6-0 razliku sveli na pristojnu nakon prvog dela igre.

Trojkom Rokasa Gedraitisa, španski tim je uspeo da napravi preokret u povede sa 21-20, ali ne zadugo. Crveno-beli su i ostatak prvog poluvremena bilu uglavnom u vođstvu, doduše najviše od 4 poena. Na veliki odmor su otišli sa +3 (32-29).

U trećoj deonici su gosti održavali prednost do 8 poena, a nakon preokreta (53-50) početkom poslednjeg kvartala zahvaljujući trojkama Gedraitisa i Boldvina, ušlo se u ujednačen period, ali se Olimpijakos ipak bolje snašao i serijom 10-0, posle Dorsijeve trojke na minut i po do kraja, praktično rešio utakmicu.

Najefikasniji na meču bio je Alek Piters sa 18 poena, na šta je dodao i 7 skokova i asistenciju, dok je u Olimpijakosu Tajler Dorsi postigao 17, uz po 3 skoka i asistencije, a Vezenkov 2 poena manje, uz isti broj skokova i asistencija.

Tadić promašio penal, Olimpijakos ispisao istoriju!

Fenerbahče je večeras na svom terenu dočekao Olimpijakos. Viđena je još jedna neizvesna utakmica posle 3:2 za Grke u...