ABA liga: Budućnost bolja u crnogorskom derbiju

Košarkaši Budućnosti bili su bolji u Baru od Mornara u meču 19. kola ABA lige, slavivši sa 73-62.

Mornar je bio bolji u prvoj četvrtini i dobio je sa sedam poena razlike (21-14), a nakon oscilacija i nekoliko izjednačenja, uspeo da i na kraju poluvremena ima sličnu prednost (42-36).

Budućnost je i trećoj deonici preokrenula rezultat i više prednost nije ispuštala, već ju je samo povećavala, do maksimalnih +11, razlike kojom je i dobila utakmicu.

Petar Popović nastavlja sa sjajnim partijama. Upisao je 16 poena, uz 6 skokova i 3 asistencije, dok je Vili Rid imao isti broj poena i skokova.

Na drugoj strani, Nemanja Gordić je bio na dve asistencije od dabl-dabla, sa 11 poena, 3 skoka i 8 asistencija.

ODGOVORIO NAVIJAČIMA: Čović o skandiranju nezadovoljnih pristalica

Košarkaši Crvene zvezde su teškom mukom savladali SC Derbi u prvom meču četvrtfinala plejofa ABA lige rezultatom 83:81. Navijači su bili izuzetno...