Čelsi novi vladar sveta! (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija postali su klupski prvaci sveta pošto su u finalu nakon produžetaka rezultatom 2:1 savladali brazilski Palmeiras.

Poveli su Plavci u 55. minutu golom Romelua Lukakua koji je nakon odličnog centaršuta glavom poslao loptu u gornji levi ugao.

U 62. minutu igrač Čelsija je odigrao rukom u svom šesnaestercu, ali je sudija odmahnuo rukom. Nakon provere VAR-om došlo je do premene odluke, a Rafael Veiga postiže gol iz jedanaesterca.

Nije bilo pobednika nakon 90 minuta, pa se ušlo u produžetke. Prvi je protekao bez golova da bi se u drugom desila slična situacija kao kod drugog gola samo ovog puta u šesnaestercu , strelac gola za Čelsi iz penala bio je Kai Havertz i tako doneo titulu svetskog klupskog prvaka ekipi iz Londona.

Predhodno je u polufinalu Čelzi izbacio Al-Hilal iz Saudijske Arabija.

UZBUNA U CRNO-BELOM TABORU: Hitan sastanak u Partizanu!?

Nakon poraza od TSC-a 2:1 u 32. kolu Superlige Srbije sastaće se Upravni odbor FK Partizan, javlja MaxBet Sport.  Kako javlja...