Radnički skupo prodao kožu na gostovanju Voši

Odbojkaši Radničkog su u duelu sedamnaestog kola BPŠ Superlige nakon neizvesne i na momente dramatične utakmice poraženi na gostovanju u Novom Sadu od ekipe Vojvodine rezultatom 3:0(28:26, 28:26, 25:23) u setovima i tako nakon ove runde šampionata ostali na šestom mestu sa osvojenim 31 bodom.

Radnički je otvorio meč vođstvom 0:3, nakon dobrih servisa i asa Toukhtena, no sa dva blokirana smeča, Novosađani dolaze do rezultatskog poravnanja (3:3). Smečom Koprivice gosti ponovo vode (4:6), ali blok domaćina ponovo dobro funkcioniše (6:5). Nakon perioda izjednačene igre, Radnički ponovo vodi 9:11, što je bilo vreme za tajm aut domaćina, no blokom Kovača Šumadinci ponovo imaju plus 3 (9:12). Gosti su imali konstantno vođstvo (16:19), a smečom Radevića vode 19:22 u završnici seta. No Vojvodina dolazi do svoje igre i smanjuje na 22:23, kada reaguje i trener Bulatović minutom odmora, no nije uspeo da zaustavi zahuktale domaćine, koji u igri na razliku greškom u napadu gosta osvajaju prvi set rezultatom 28:26.

Identično prvom je započeo i drugi deo igre. Uspešnim blokovima i napadom Kovača Radnički ima vođstvo (0:3), no konsolidacijom igre i blokom Rudića domaćin dolazi do izjednačenja (4:4), a zatim i servisom Parapunova vodi 7:5. Šumadinci uspevaju da uvedu set u rezultatski egal 9:9 i 12:12, a zatim blokovima Rikarda i Koprivice dolaze do vođstva 13:16. Novim as servisom Rudića, Vojvodina dolazi do izjednačenja (17:17). Do kraja drugog seta smo videli izjednačenu borbu i ponovo igru na razliku koji identičnim rezultatom 28:26 domaćin dobija u svoju korist za vođstvo u setovima 2:0.

Raspoložen je bio kapiten Matić na početku trećeg seta i njegovim uspešnim napadima Radnički vodi 1:4, a nedugo zatim sjajnim blokom Koprivice i 3:7, kada reaguje strateg domaćih Boškan. Uspeli su Novosađani da ublaže gubitak, no blokom Kovača gosti ponovo imaju 3 poena prednosti (7:10). U središnjem delu seta se vodila izjednačena bitka (15:15), ali angažovanom igrom Šumadinci ponovo vode(18:20), no smečom Zečevića i serijom 3:0 Vojvodina ponovo dolazi do prednosti (21:20). Sigurnom igrom domaća ekipa privodi treći set kraju i smečom Mehića stavlja tačku na ovaj meč rezultatom 25:23 i konačnim ishodom 3:0 po setovima.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Matić i Toukhten sa 13 osvojenih poena, dok su kod domaćina najuspešniji bili Parapunov sa 13 i Baranek sa 10.

VOJVODINA: Simić 7 (2 blk), L. Čubrilo 1 (1 blk), Bajandić, Vujović, Zečević 2 (1 blk), Negić (libero), Rudić 8 (3 blk), N. Čubrilo 1, Mišković (libero), Baranek 10 (4 blk), Vilimanović, Parapunov 13 (2 blk), Mehić 9, Bošnjak.

RADNIČKI: Antić, Ivanković, Vidović, Pantović (libero), Vukmirović, Koprivica 10 (2 blk), Milutinović, Ricardo 3 (1 blk), Matić 13, Radević 9 (1 blk), Majstorović (libero), Kovač 9 (2 blk), Toukhten 13 (2 blk).

Real Madrid šokirao Siti na Etihadu i obezbedio plasman u polufinale LŠ (VIDEO)

U revanš meču četvrtfinala Lige šampiona Real Madrid pobedio je Mančester siti psole penala. Posle 90 minuta bilo je...