PEŠIĆ POSLE SLOVAČKE: Odigrali smo odličnu odbranu u drugom poluvremenu

Košarkaši Srbije, pobedili su Slovačku (75:63), u trećem kolu kvaifikacija za Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Srbija je od početka do kraja kontrolisala meč, i zabeležila drugi trijumf.

Nakon utakmice, zadovoljan je bio selektor Svetislav Pešić:

Želim da kažem bravo mom timu, odigrali su odličnu utakmicu. Počeli smo bez agresivnosti, ali iz minuta u minut smo popravili odbranu, posebno protiv njihova tri najbolja igrača. U prvih 20 minuta imali smo problema sa ofanzivnim skokom i kontrolom skoka generalno, a u drugom su imali samo četiri ofanzivna skoka, dok smo mi imali 15. Odličnu odbranu smo odigrali u drugom poluvremenu, sa velikom energijom. Izborili smo 19 izgubljenih lopti protivnika. Ovo je za mene dobar rezultat i srećan sam. Ne samo što smo pobedili, već i kako smo pobedili. – rekao je on i dodao:

Zatvorili smo im i dobre bekove, to nije lako braniti, to košta puno umora da se čuvaju bekovi koji imaju vrhunsku tehniku sa loptom, a ja sam tražio da se oni pritisnu. Moji igrači su dali maksimum u odbrani i to košta snage, pa se možda u napadu to vrati, ali oni su ispunili svoje i u napadu. Bili su izuzetno motivisani. – zaključio je Pešić.

Srbija već za tri dana gostuje Slovačkoj u Levicama.