Realu dovoljno poluvreme da zgazi Majorku, Benzema nastavio gde je stao u Ligi šampiona (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida su, posle spektakularnog plasmana u četvrtfinale Lige šampiona, ostvarili ubedljivu pobedu na gostovanju Majorci u 28. kolu La Lige, slavivši sa 3-0.

Za ovaj rezultat fudbalerima Karla Anćelotija bilo je potrebno samo poluvreme, pošto je prvi deo završen bez golova.

Kraljevski klub je u vođstvo doveo Vinisijus Žunior, nakon što je Benzema oduzeo loptu protivniku i prosledio mu je, a mladi Brazilac majstorski savladao protivničkog golmana.

Posle faula Pabla Mafea u šesnaestercu Majorke, dosuđen je penal, a tu šansu u 77. minutu nije propustio Karim Benzema da udvostruči prednost svog tima.

Nije se francuski napadač tu zaustavio, pa je samo pet minuta kasnije, posle lopte koju je dobio od Marsela, sjajnim udarcem matirao golmana Rika i iz igre i postavio konačan rezultat.

Real Madrid sigurno drži lidersku poziciju La Lige sa 66 bodova, dok je Majorka na lošem 16. mestu sa samo 26 osvojenih bodova iz 28 utakmica.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...