INTER POSUSTAJE: Remi na Đuzepe Meaci (VIDEO)

Fudbaleri Intera i Fiorentine remizirali su, odigravši 1-1 na Đuzepe Meaci, u 30. kolu Serije A. Na taj način Inter gubi svoju dobru poziciju u šampionskoj trci.

Oba gola su se desila u kratkom vremenskom intervalu početkom drugog poluvremena.

Gosti su poveli u 50. minutu, kada se Nikolas Gonzales odlično ubacio u prostor, a potom poslužio Lucasa Toreiru na peterac, što Urugvajac nije propustio da zatrese mrežu.

Radost tima iz Firence trajala je, međutim, samo pet minuta, pošto je u 55. minutu Denzel Damfris odličnim tajmingom u skoku iskoristio centaršut Ivana Perišića i izjednačio na 1-1, što se ispostavilo i kao konačan rezultat.

Od srpskih fudbalera igrao je samo Nikola Milenković, gotovo ceo meč, pošto je zamenjen u zaustavnom vremenu, a u 39. minutu zaradio je i žuti karton.

Interu je tako gradski rival Milan pobegao na liderskoj poziciji Serije A na +4, iako ima i utakmicu više, dok u odnosu na Napoli ima 3 boda i jedan meč manje.