Rutinska pobeda Cedevita Olimpije u Zadru

U okviru 23. kola ABA lige košarkaši Cedevita Olimppije savladali su ekipu Zadra u gostima rezultatom 92:77.

Cedevita Olimpija je bolje ušla u meč, imali su nakon prvog poluvremena plus devet, ali se Zadar u trećoj četvrtini porbudio i vratio se u meč.

Ipak u poslednjoj deonici Olimpina se probudila, uspeli su da steknu prednost i +20 tri minuta pre kraja utakmice i na kraju potpuno mirno privedu meč kraju.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džejkob Pulen sa 22 poena.

Jaka Blažič je dodao 19 poena, a dvocifren učinak imali su i Zek August sa 14 i Edo Murić sa 10 poena.

U redovima Zadra istakao se Dominik Mavra sa 17 poena, Tompson je dodao 16, a Karter 13 poena.

ŠAMPION NEMAČKE PRIVLAČI PAŽNJU: Brzonogi ofanzivac na radaru premijerligaša?

Fudbaleri Bajer Leverkuzena okitili su se titulom u Bundesligi, čekajući na to 120 godina. Sada su osim tog trofeja u...