FA KUP: Siti lako do polufinala! (VIDEO)

Mančester Siti lako je u Sautemptonu savladao istoimeni klub sa 4-1 i plasirao se u polufinale engleskog FA kupa.

Građani su poveli u 12. minutu golom Rahima Sterlinga, koji je iskoristio prostor koji mu se ukazao u šesnaestercu. Izjednačujući gol viđen je u 2. minutu nadoknade vremena prvog poluvremena, ali je i on bio delo fudbalera mančesterskog tima. Laport je reagovao nespretno posle centaršuta i loptu smestio u mrežu gola svog kluba.

Međutim, drugo poluvreme je potpuno pripalo gostima. Prvo je De Brujne u 62. minutu vratio prednost na stranu tima Pepa Gvardiole, čemu je prethodio faul Mohameda Salisua u svom šesnaestercu.

Zatim je Fil Foden povisio na 3-1 u 75. minutu, a samo tri minuta kasnije je i najmanju dilemu otklonio Rijad Marez , posle dodavanja Ilkaja Gindogana.

Ranije danas se u polufinale plasirao i Kristal Palas, koji je na svom terenu ubedljivo slavio protiv Evertona sa 4-0.

Ružna slika pred derbi: Tuča Delija i Grobara

Navijači Crvene zvezde i Partizana sukobili su se ovog popodneva uoči 173. večitog derbija koji će biti odigran na...