Superklasiko pripao Boki (VIDEO)

Fudbaleri Boke Juniors pobedili su u gostima najvećeg rivala River Plejt rezultatom 1:0.

River je skoro pa tokom cele utakmice bio bolji rival, stvarao šanse, ali ih nije iskoristio. Golman Boke Agustin Rosi je bio fenomenalan i sigurno je da je on junak pobedničke ekipe.

Pobednik je rešen u drugom poluvremenu i to u 54. minutu igre. Gol odluke je posledica velike greške štopera domaćih Leandra Gonzaleza. On je čekao svog golmana Franka Armanija da uhvati loptu, ali nije lepo zagradio Sebastijana Vilju, te je napadač Boke to iskoristio i zatresao mrežu Rivera.

River posle sedam odigranih utakmica ima 13 bodova i nalazi se na trećem mestu Grupe A, dok je Boka nakon sedam mečeva na drugom mestu Grupe B sa 14 bodova.