ERIKSEN POGODIO: Povratnički gol u dresu u kom su počeli problemi! (VIDEO)

Kristijan Eriksen postigao je svoj prvi pogodak nakon povratka na teren, posle srčanih problema koje je imao.

On je u 48. minutu prijateljske utakmice, koju njegova Danska igra protiv Holandije u Amsterdamu, zatresao mrežu za smanjenje zaostatka svoje reprezentacije na 3-2, tako što mu je Andreas Skov Olsen uputio odličan pas sa desne strane, a vezni fudbaler sjajno naciljao.

Prethodno je Stiven Bergvajn u 16. minutu doneo prednost domaćinu, a rezultat poravnao Janik Vestergard četiri minuta kasnije. Nejtan Ake je u 29. minutu ponovo doneo prednost Lalama, a Memfis Depaj sa penala devet minuta kasnije povisio na 3-1.

Onda je usledio gol Eriksena, koji se može nazvati i svečanim trenutkom, s obzirom na tom da ga je nesreća, zbog koje je bila upitna dalje profesionalna karijera, zadesila upravo u reprezentativnom dresu, a pritom je tri godine svoje karijere (2010-2013), proveo na ovom stadionu, igrajući za Ajaks.

Bergvajn je u 71. minutu ponovo vratio dva gola prednosti na stranu Holanđana, posle odličnog solo prodora.

Ipak, rezultat ove utakmice će verovatno ostati u drugom planu, bar u globalnim okvirima.

SL: Čukarički posle preokreta ostao u trci za Evropu (VIDEO)

Fudbaleri ČukaričkogSavladali su Mladost iz Lučana u drugoj rundi plej-ofa Superlige Srbije - 4:1 (2:1). Poveli su gosti, posle...