Tadić asistencijom i golom ekspresno doneo preokret Ajaksu (VIDEO)

Fudbaleri Ajaksa slavili su na gostovanju Groningenu u 28. kolu holandske Eredivizije sa 3-1.

Iako je Danac Jorgen Larsen efektnim golom doneo domaćinu prednost u 20. minutu, na kraju je došlo do potpunog preokreta, i to najviše zahvaljujući Dušanu Tadiću.

Naš reprezentativac je u nadoknadi vremena prvog dela prvo odlično uposlio Davi Klasena koji je to iskoristio i poravnao rezultat, a potom sa penala i sam zatresao mrežu za preokret i prednost Kopljanika od 2-1 na poluvremenu. Kapitenu Ajaksa i našeg nacionalnog tima ovo je bila čak 16. asistencija u sezoni.

Ponovo u zaustavnom vremenu, ovog puta drugog poluvremena, Stiven Berghujs je povisio na 3-1 i tako postavio konačan rezultat utakmice.

Ajaks čuva prvo mesto na tabeli Eredivizije sa 69 bodova, 4 više od PSV-a.

ODLUČILI: Makabi se vraća u Pionir (FOTO)

Košarkaški klub Makabi Tel Aviv planira da utakmice plej-ofa Evrolige igra u hali Aleksandar Nikolić, javlja izraelski Walla Sports. Ukoliko...