Derbi pripao Inzagiju: Inter pobedio Juventus (VIDEO)

U okviru 31. kola Serije A fudbaleri Intera savladali su Juventus na gostovanju rezultatom 1:0.

Pobedonosni gol za Inter postigao je Hakan Čalhanoglu sa penala, u petom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Sudija Irati je dosudio penal posle gledanja VAR snimka, a Vojčeh Ščešnji je odbranio udarac Čalhanolua. U nastavku se lopta našla u mreži, ali je dosuđen faul u napadu. Međutim, iz VAR sobe je stigla informacija da je Matijs De Liht ušao ranije u kazneni prostor kod penala i sve se ponovilo.

Čalhanolu je ovog puta bio mnogo sigurniji i odmah pogodio. Na kraju se ispostavilo da je to bio i pobedonosni gol za Inzagijeve izabranike.

Juventus je do ove utakmice imao skor od 17 utakmica bez poraza u Seriji A, a kako stvari stoje izgleda da su ispali iz borbe za Skudeto. Oni sada imaju sedam bodova manje od vodećih Milana i Napolija.