PL: Vest Hem bolji od Evertona, Kresvelova “lepotica” iz slobodnjaka (VIDEO)

Fudbaleri Vest Hema opravdali su ulogu favorita na Olimpijskom stadionu u Londonu protiv Evrtona, slavivši sa 2-1 u utakmici 31. kola Premijer lige.

Na poluvremenu su Čekićari vodili sa 1-0 fenomelnalnim golom Erona Kresvela iz slobodnog udarca u 32. minutu.

Izjednačio je Mejson Holgejt u 53. minutu kada mu je, posle gužve usled izvedenog kornera, Rišarlison ostavio loptu tako da je strelac izjednačujućeg pogotka imao dovoljno vremena da se namesti na precizan i snažan šut, kojim je savladao Lukasa Fabijanskog.

Ipak, radost gostiju je trajala samo pet minuta, pošto je Džerod Boven u 58. minutu postavio konačan rezultat. Njemu nije ostao težak zadatak, posle kontre u kojoj je golman Karamela Džordan Pikford prvobitno odbranio zicer Jamajčaninu Mikelu Antoniju, ali nakon što se lopta odbila do krilnog napadača Vest Hema, više nije bilo spasa.

Vest Hem je sada 6. na tabeli sa 51 osvojenim bodom iz 31 utakmice, dok je Everton tek na 17. poziciji sa 25 bodova, doduše iz 28 odigranih mečeva.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...