Mega konačno upisala trijumf (VIDEO)

Košarkaši Mege su nakon sedam uzastopnih poraza upisali trijumf u ABA ligi. Ekipa Vlade Jovanovića večeras je u okviru 25. kola kao gost savladala domaći Zadar rezultatom 85:81.

Prvo poluvreme je proteklo u prilično izjednačenoj igri. Mega je u trećoj četvrtini zaigrala znatno bolje, pa je na kraju ove deonice stekla je šest poena prednosti – 60:54.

Poslednju četvrtinu obeležilo je mnoštvo trojki, kako sa jedne tako i sa druge strane .

Mega je sve vreme održavala prednost, dok su Zadrani jurili rezultat, pa je na kraju srpski tim slavio u ovom meču.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Boriša Simanić, a pratio ga je Cerovina sa 17 poena i sedam skokova. U ekipi Zadra najbolji Drežnjak sa 20 poena i osam skokova.