Efes savladao Bajern i poslao ga na Barselonu (VIDEO)

U okviru zaostalog meča 19. kola Evrolige košarkaši Efesa savladali su ekipu Bajerna rezultatom 81:76.

Ovim trijumfom Anadolu Efes se dodatno približio petoj poziciji u Evroligi, još im ostaje meč protiv Zvezde, a u četvrtfinalu će najverovatnije igrati protiv Olimpije iz Milana.

Sa druge strane ekipa Bajerna će najverovatnije igrati protiv prvoplasirane ekipe na tabeli Barselone.

Turski tim je bolje ušao u meč, poveli su sa 35:23. A onda je do poluvremena Bajern uspeo da smanji na -5. U trećoj četvrtini nastavio se dobar trend gostiju kada su došli do 59:59.

Nakon toga je Usledila serija Efesa 11-3, kojom je prelomio meč i održavao prednost do kraja utakmice.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Šejn Larkin sa 20 poena. Moerman je zabeležio 17 uz šest skokova, Krunosalv Simon 13 poena.

U poraženom timu Rubi je bio najefikasniji sa 15 poena. Vladimir Lučić zabeležio je osam, uz tri skoka, i dve asistencije, a Jaramaz je meč završio sa šest poena i dva skoka, istovetan učinak imao je i Nihad Đedović.

POSLE OBEZBEĐENE LŠ: Važan potpis u Đironi

Fudbaleri Đirone su hit fudbalskih prvenstava širom Evrope, a pogotovu ako se gledaju i Lige petice. Bili su i lideri...