Cicipas “za dlaku” bolji od Đerea!

U osmini finala turnira u Monte Karlu, srpski teniser Laslo Đere poražen jeod Stefanosa Cicipasa sa 2:0 u setovima (7:5, 7:6).

Snažan otpor pružio je naš teniser ali na kraju je Grk imao više sreće.

Prvi set je bio prilično izjednačen, Đere je jedinu brejk loptu imao u trećem gemu, da bi prvu Cicipasovu, ujednu i set, u 10. gemu, uspeo da spasi.

Nažalost, Grk je u 12. stigao do nove, koju je iskoristio i posle skoro sat osvojio prvi set.

U drugom setu Đere je u trećem gemu imao brejk priliku, koju ni ovoga puta nije iskoristio.

Za razliku od prvog, ovoga puta šansi za brejk više nije bilo, te je pobednik drugog seta morao da bude odlučen posle taj-brejk u kojem je Cicipas napravio dva mini brejka. Uvećavao je prednost i došao do pobede.

On će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Dijega Švarcmana i Lorenca Musetija.

EL: Fener do brejka u Kneževini

Ekipa Fenerbahčea uspela je da dođe do brejka u prvom meču četvrtfinalne serije protiv Monaka, pošto su slavili 91:95...