LIGA KONFERENCIJA: Roma bez milosti na Olimpiku, Fejenord osvojio Prag (VIDEO)

Pored Lestera, danas su plasman u polufinale UEFA Lige konferencija ostvarili još i Roma, Marselj i Fejenord.

Iako je norveški hit Bodo Glimt poneo u Rim zalihu od 2-1 iz prvog meča, domaćin je pokazao sav kvalitet i pobedom od čak 4-0 ostavrio plasman u najbolja četiri tima.

Gol gostiju načeo je Tami Abraham već u 5. minutu, a zatim je Nikolo Zaniolo vezao het-trik pogotcima u 23, 29. i 49. minutu.

Marselj je u Solunu golom Dimitri Pajea ostvario minimalnu pobedu i tako potvrdio prednost od 2-1 iz prvog meča.

Nakon 3-3 u Roterdamu, i u revanšu između Slavije iz Praga i Fejenorda nije manjkalo golova, s tim da ih je više postigao gostujući tim i tako se plasirao u polufinale.

Sirijel Desers je već u 2. minutu doveo holandskog predstavnika u vođstvo, ali nije mnogo prošlo ni do izjednačenja u režiji Ibrahima Traorea u 14. minutu.

Drugo poluvreme je, međutim, pripalo Fejenordu. Prvo je Desers svojim drugim golom povratio prednost na stranu svog tima u 59. minutu, a u 78. minutu se u strelce upisao i Luis Sinistera i postavio konačan rezultat.

U polufinalu će snage odmeriti Lester i Roma na jednoj, i Fejenord i Marselj na drugoj strani.

DO SKORA EVROLIGAŠKI TRENER: Litvanac pred novim poslom?

Košarkaši Žalgirisa su tokom ove sezone promenili trenera. Umesto Kazisa Maksvitisa, na klupu je seo Andrea Trinkijeri i umalo ih...