Rukometašice ostvarile plasman na Evropsko prvenstvo!

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je Island u poslednjem kolu grupe 6 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa 28-22 i tako osigurala plasman na kontinentalnu smotru reprezentacija.

Već na startu naše dame su povele sa 3:0. Potom su nastavile da održavaju stečenu prednost, ali su Islanđanke serijom 3:0 stigle do izjednačenja u 18. minutu.

Međutim, sa dva brza gola, Srbija je uzvratila i nije dozvoljavala protivniku da do kraja prvih 30 minutua izjednači, najviše zahvaljujući Jovani Stojiljković, čijim golom je u finišu ovog dela stekla i najveću dotadašnju prednost od 19-15.

Odmah nakon povratka na teren naše su nastavile da uvećavaju prednost, pa smo golovima Radosavljević i Petrović poveli sa 21-15, posle čega nije bilo povratka za gošće.

Jovana Stojiljković je bila najefikasnija u našem nacionalnom timu sa 7 postignutih golova, dok su Sanja Radosavljević i Marija Petrović po 4 puta tresle mrežu.

Evropsko prvenstvo će od 4. do 20. novembra biti održano u Sloveniji, Severnoj Makedoniji i Crnoj Gori.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...