Tadić promašio penal, ali se Ajaks izvukao (VIDEO)

Fudbaleri Ajaksa savladali su teže nego što se očekivalo Nijmegen na gostovanju u 30. kolu Eredivizije, minimalnim rezultatom 1-0.

Strahovali su Kopljanici sve do 88. minuta kada je rezervista Brajan Brobi nadmudrio svog čuvara i iskoristio pas Mohameda Kudusa.

Moglo je da bude i manje drame da je srpski reprezentativac Dušan Tadić realizovao kazneni udarac u 34. minutu, ali je ga je protivnički golman Branderhorst pročitao i uspeo čak da uhvati tu loptu.

Ajaks je tako izbegao kritičnu situaciju, pošto su sada na 7 bodova viška u odnosu na drugoplasirani PSV, koji trenutno igra svoju utakmicu ovog kola na gostovanju Kamburu.