JUNIORI MEGE DOMINANTNO DO REGIONALNOG TRONA: Grbović i Đurišić dominirali

Juniorska selekcija Mega Mozzarta je po treći put u istoriji osvojila titulu prvaka U19 ABA lige pošto je u finalu savladala SC Derby sa 88:74 (16:18, 22:19, 31:24, 19:23).

Izabranici trenera Dragoljuba Avramovića su ponovo pružili odličnu partiju u Areni Stožice u Ljubljani, gde su sjajnom igrom u trećoj četvrtini prelomili utakmicu i na kraju došli do zasluženog trofeja.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Andrija Grbović sa 30 poena i Nikola Đurišić sa 22.

Za MVP Fajnal Fora U19 ABA lige je proglašen igrač Mege Andrija Grbović, a u najbolju petorku turnira je pored njega izabran još i Nikola Jović.

Juniori Mege su trijumfom u Ljubljani došli to treće titule u U19 ABA ligi, posle trofeja osvojenih 2018. i 2021. godine, a ove sezone su do pehara došli pošto su zabeležili svih sedam pobeda uz prosečnu razliku od preko 26 poena.

Dobra odbrana juniora Mege na startu koji dovela ih je do prednosti od 7:2 posle 4 minuta igre, uz nekoliko izgubljenih lopte na obe strane. Održavala je Mega prednost sve do 14:9, kada je usledila serija gostiju 0:9 uz nekoliko ofanzivnih skokova, a rezultat na kraju prve četvrtine bio je 16:18.

Trojkom Đurišića Mega na kratko vraća prednost, ali je SC Derby ubrzo sa linije slobodnih bacanja poveo sa 5 poena razlike. Mega odgovara preko Kobzistija i Mušickog za prednost 35:33 a na poluvreme se otišlo sa 38:37.

Fantastična igra juniora Mege viđena je u u trećoj četvrtini, kada su na krilima Grbovića i Jovića stigli do +24 i definitivno prelomili utakmicu, uz pogotke sa svih pozicija. Do kraja utakmice ekipa SC Derby nijednog trenutka nije uspela da ugrozi pobedu Mege, za konačnih 88:74.

U19 Mega Mozzart: Labović 5, Bogavac 4, Jović 9 (8 skokova), Kobzistij 11 (12 skokova), Mušicki 2, Đurišić 22, Đulović, Jonović, Grbović 30 (7 skokova, indeks 31), Marković, Đapa 3, Milenković 2.

U19 SC Derby: Minić, Ivanović 17, Todorović 9, Janković, Radetić 3, Sudar, Bujukčangaz 5, Vučeljić 15, Z. Ivišić 7 (12 skokova), T. Ivišić 16 (9 skokova), Čičić, Mirković 2.

ŠPANCI PIŠU: Ivanović bi mogao da završi četvrti mandat u Baskonji, spremna zamena!

Košarkaši Baskonje večeras igraju odlučujuću utakmicu u Evroligi. Ukoliko savladaju Virtus, igraće plej-of seriju sa Real Madridom. U španskom prvenstvu su...