Lajović savladao Pera, na korak od glavnog žreba mastersa u Rimu

Srpski teniser Dušan Lajović savladao je Benou Pera sa 2-0, po setovima 6:2 i 7:5 u prvoj rundi kvalifikacija za ATP master u Rimu, i tako se našao na korak od plasmana u glavni žreb.

Per je već u prvom gemu brejknuo našeg tenisera, ali je on odmah uzvratio, a potom još dva puta oduzeo servis rivalu i ubedljivo dobio prvi set. Pre toga je, ipak, spasao ukupno 4 brejk-šanse Francuza.

Činilo se da će Duci još brže slaviti, pošto je poveo sa 2-0 u drugom setu, ali je pri vođstvu od 3:2 Per vratio brejk, a potom bez izgubljenog poena izjednačio.

Više nije bilo brejk-prilika, sve do poslednjeg gema, kada je Lajović iskoristio svoju drugu meč-loptu i ostvario plasman u drugu rundu kvalifikacija, gde ga čeka Mađar Marton Fučovič, koji je sa 2-1 u setovima bio bolji od Amerikanca Denisa Kudle.

Prethodno je na korak od plasmana u glavni žreb mastersa u Rimu došao i Laslo Đere.

Jokić sa saigračem ostvario veliko dostignuće po prvi put u istoriji!

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Lejkerse i u trećoj utakmici na startu plejofa i tako se nalaze nadomak pobede...