Novak počinje protiv Rusa u Rimu

Ruski teniser Aslan Karacev biće prvi protivnik Novaka Đokovića na masters turniru u Rimu, nakon što je u prvom kolu bio slobodan.

Rus, 34. teniser seta, slavio je posle preokreta sa 2-1 protiv Južnoafrikanca Lojda Herisa, u tesnom tajbrejku trećeg seta, koji je dobio sa 9-7.

Prethodno je Heris poveo osvojivši prvi set sa 6-3, uz brejk u šestom gemu, dok je identičnim rezultatom u drugom uzvratio Karacev, za šta mu je bio dovoljan oduzet servis protivniku u 4. gemu, kada je poveo sa 3-1.

Aslanu Karacevu ove godine ne ide dobro, pošto je do ovog turnira imao tri vezana poraza, a do sada se Novak sastao dva puta sa njim, a oba meča su odigrana prošle godine.

Đoković je slavio na Australijan openu, a Karacev je najboljeg tenisera sveta šokirao na prvom Srbija openu, pošto su prošle godine, usled pandemije, odigrana dva turnira u Beogradu.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...