ABA LIGA: Partizan ubedljiv za vođstvo protiv Budućnosti

Partizan – Budućnost 82:66 (18:15, 23:13, 20:21, 21:17 )

Košarkaši Partizana, poveli su protiv Budućnosti u polufinalnoj seriji ABA lige. Loša druga četvrtina, koštala je gostujući tim iz Podgorice boljeg rezultata.

Budućnost je trojkom Jagodić Kuridže otvorila susret. Svojim pogotkom Uroš Trifunović je uveo crno bele u meč. Podgoričani su već na startu stekli pet poena prednosti.

Nametnuli su svoju igru i održavaju stečeno vođstvo. Ipak, crno beli su uspeli da stignu do izjednačenja 12:12. Serijom 9:0, stigli su do maksimalnih +6.

Na početku druge četvrtine, Partizan je imao seriju 11:0 i stigao do prve dvocifrene razlike, od maksimalnih 14 poena prednosti.

Tek u četvrtom minutu, Budućnost je postigla prve poene preko Kuridže. Crnogorski tim, odigrao je znatno slabije drugi period. Uspeli su da u finišu održe podnošljiv minus 41:28. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Panter sa 13 i Ledej sa 10 poena, predvodili su Partizan. U timu Budućnosti, najbolji pojedinac je Džastin Kobs sa 10 poena, dok Kendrik Peri ima 6 koševa.

Uroš Trifunović je svojim košem otvorio drugo poluvreme. Budućnost je ušla agilnije u želji da smanji rezultat. Uspeli su da spuste razliku na 10 poena zaostatka tokom trećeg perioda.

Partizan je serijom 7:0 odbio njihov nalet.

Potom su nastavili sa drugom igrom i na početku poslednje četvrtine. Budućnost nije imala snage da ublaži poraz.

Ekipu Partizana, predvodio je Zek Ledej sa 19 poena, a Kevin Panter je dodao 13 koševa.

U ekipi Budućnosti, istakao se Di Džej Sili sa 16, dok je Kobs imao 14 poena.

Naredni meč, igra se u nedelju od 20:45 u dvorani “Morača”. To će biti prva meč lopta Partizana za plasman u finale.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...