TADIĆ I AJAKS PETARDOM OVERILI TITULU: Nova asistencija Srbina

Fudbaleri Ajaksa overili su kolo pre kraja titulu šampiona Eredivizije, pobedom nad Herenvenom na Johan Krojf areni sa 5-0.

Tako su sada sa 82 boda na četiri više od PSV-a, pa je jasno da su odbranili šampionsku titulu.

Zahvaljujući novoj asistenciji kapitena srpske reprezentacije Dušana Tadića, veliku seriju golova otpočeo je Nikolas Taljafiko u 19. minutu.

U 33. minutu prednost je duplirao Stiven Bargui, koji je samo krunisao tipičnu akciju Ajaksove fudbalske škole.

Na 3-0 je sa bele tačke povisi Sebastijen Heler, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Poslednje dva gola desila su se u završnici utakmice. Prvo je Brajan Brobi bio na pravom mestu nakon što je odbranjen pokušaj iz voleja njegovog saigrača.

U poslednjem minutu je Edson ALvarez odlično iskontrolisao loptu i skrenuo je u gol nakon što ju je snažno u šesnaesterac po zemlji uputio Mohamed Darami.

Real nemilosrdan protiv Baskonije na startu plejofa, Marinković solidan (VIDEO)

Košarkaši madridskog Reala savladali su u svom Vizink centru Baskoniju sa 90-74, u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige. Aktuelni šampion...