SERIJA A: Napoli “udavio” Đenovu (VIDEO)

Fudbaleri Napolija savladali su ubedljivo na stadionu “Dijego Armando Maradona” Đenovu sa 3-, u pretposlednjem kolu Serije A.

Napolitanci su poveli u 32. minutu kada je posle preciznog centaršuta Đovanija Di Lorenca sa desne strane Viktor Osimen glavom postigao gol.

Na 2-0 povisio je Lorenco Insinje sa penala u 65. minutu, i to posle ponovljenog pokušaja. Tome je prethodilo igranje rukom igrača Đenove u svom šesnaestercu.

Konačan rezultat postavio je Stanislav Lobotka u 81. minutu, kada je povukao loptu i preciznim udarcem iz daljine savladao golmana Đenove Salvatorea Sirigua.

Napoli se nalazi na sigurnoj poziciji koja vodi u Ligu šampiona, odnosno na 3. mestu, bez izgleda da osvoji titulu.

Đenovu je, međutim, ovaj poraz dodatno gurnuo ka Seriji B, iako i dalje postoje teoretske šanse da sačuva status prvoligaša.

ŠLJIVIĆ PRE PUTA U IVANJICU: Cilj je jasan, on je dupla kruna

Fudbaleri Crvene zvezde su pauzu za nacionalne timove iskoristili za jedan prijateljski meč. Crveno-beli su savladali Zenit sa 1:0. Sada...