JOVANOVIĆ PRED BORAC: Smatraću da je posao dobro obavljen, ako pokažemo izvanrednu motivaciju od prvog do poslednjeg minuta

Košarkaši Mege i Borca, igraće u finalu prvog dela plej ofa Superlige Srbije.

Mega je sa 2:0 izbacila Vojvodinu, dok su Čačani igrali majstoricu sa Mladosti iz Zemuna.

Pred prvi susret, o očekivanjima je govorio trener Mege Vladimir Jovanović.

Jako mi je drago što smo uspeli u ovom novom sastavu sa šest novih igrača da uđemo u finale Superlige. Ove četiri prethodne utakmice smo odigrali promenljivo, imali smo periode i više nego kvalitetne igre, ali i periode sa dosta problema u igri. Sigurno je bilo za očekivati da nam se takve stvari događaju obzirom da smo jedan kratak period bili zajedno pre prve utakmice, a računajući i ove četiri utakmice je sve to svakako kratak period da bi uspeli da funkcionišemo kao jedan tim. Mislim da smo u većem delu utakmica pokazali visok nivo energije i bez obzira na rezultatski deficiti u pojedinim trenucima, pokazali smo želju za pobedom i da nećemo odustajati od prvog do poslednjeg minuta. Igramo protiv Borca koje jako dobro poznajemo imajući u vidu da smo ove sezone več dva puta igrali sa njima Imaju tim sastavljen od vrlo iskusnih domaćih igrača koji odlikuje napadačka košarka, igraju jako široko sa dosta šuteva za tri poena. Smatraću da je posao dobro obavljen, bez obzira na konačni rezultat, ukoliko stvarno pokažemo izvanrednu motivaciju od prvog do poslednjeg minuta. Ako se tako budemo ponašali i tako uđemo u utakmicu, ja ću biti i više nego zadovoljan obzirom na već pomenute stvari. Za stvaranje tima i zajedništva je potrebno vreme koje mi nismo imali, ali bez obzira na sve to, moramo da budemo jako motivisani i da naša želja za nadigravanje sa Borcem bude izvanredna. – rekao je on.

Mega je domaćin prvog meča koji je na programu u nedelju od 12 časova u hali “Mega Factory”.

Pobednik ove serije, igraće polufinale KLS gde se već nalaze Crvena zvezda, Partizan, i FMP.

Srbija na korak od novog predstavnika u ABA ligi posle “čuda”! (VIDEO)

Košarkaši Vojvodine plasirali su se u finale ABA 2 lige pošto su uspeli da nadoknade zaostatak od čak 18...